Horákovi-35.-39.díl

21. května 2008 v 9:58 |  Seriály :-)
35.díl
Zlomená srdce
Flek na saku zkazí Soně večer a první milostné vzplanutí zkazí Kristýně život. A když ne život, tak náladu určitě.
Tomáš s Evou se pokoušejí utajit svůj vztah, ale Jan je čím dál víc podezíravý. Je jasné, že se budou muset přiznat. Tomáš sbírá odvahu, aby to sdělil Janovi. Ale Jan má pořád špatnou náladu. Nakonec se Jan dozví co má a je zdrcený. Svěří se Standovi a chlapům v hospodě a Standa mu chce nějak pomoci. Když se ale od Lucie dozví o těhotenském testu u nich v koupelně, zkolabuje. Odvezou ho do nemocnice s infarktem. Standa se rozhodne vzít situaci do vlastních rukou. Namluví Tomášovi, že Eva je jeho vlastní sestra a proto Jan dostal infarkt, když se o jejich vztahu dozvěděl. Lucie uklidňuje Jana, že Eva nemá s testem nic společného. A Tomáš mu slibuje, že vztah s Evou skončí. Jan se vrací domů...
Patrik s Kristýnou hodnotí svůj milostný zážitek. Patrik se vytahuje před kamarády, Kristýna se bojí, že otěhotněla. Patrik se odhodlá svěřit se s tím Edovi. Teď řeší Eda problém, jak to říct Soně. Kristýna si chce udělat těhotenský test, ale bojí se, aby ji při tom nenachytal její táta, tak se za tím účelem radši uchýlí do koupelny Horákových. Tam ale test později najde Lucie se Zdenou. Patrik se mezitím rozhodne zachovat se zodpovědně a s Kristýnou se oženit. Když jí to s Edovou pomocí oznamuje, Kristýna uteče. Naštěstí ještě stačí těhotenství zabránit. Nakonec Eva vysvětlí Lucii, že test nebyl její. Vše se vyřešilo.
Soňa se chystá na nóbl společenskou akci do pětihvězdičkového hotelu, ale nešťastnou náhodou jí šaty zničí balonek s barvou, další "vynález" Ondrovy uličnické party. Může za to Lucie a ta z toho má výčitky svědomí. Ze zničení Soniných šatů je podezřelý Ondra. Jeho parta spolu s Terezou se rozhodnou ho ospravedlnit, provedou rekonstrukci situace a přijdou na to, že pachatelem je Lucie. V Lucii hlodá špatné svědomí a Soně se přizná.
36.díl
Velká výhra
Jan se chystá do hrobu, Tomáš se stěhuje z domova, fotbalový klub nemá peníze - zas jeden obyčejný den u Horáků.
Jan je v rekonvalescenci po infarktu, FC Mládkov tedy vede Eda. Čeká je důležité finále. V zápase uspějí, ale aby opravdu klub postoupil do vyšší soutěže, potřebuje nákladnou rekonstrukci zázemí. Eda slaví narozeniny, dostane jako dárek los a na ten vyhraje. Touží po svém "autě snů" a teď ho může mít. Soňa ale touží po exotické dovolené. Standa navíc naléhá, aby peníze dal na úpravu fotbalového hřiště. Eda si kupuje auto, ale stejný nápad měla i Soňa s Patrikem - chtěli, aby za vyhrané peníze splnili Edovi jeho sen. Nakonec se vše vyřeší - Eda prodá druhé auto Standovi a za utržené peníze opraví hřiště. Eda však překvapí i Soňu - zbylo také na její vysněnou exotickou dovolenou.
Z nemocnice přijde zpráva, že Jan je v pořádku, ale ten si myslí, že mu všichni jenom zatajují pravdu a připravuje se na smrt. Ondra zneužívá otcovy nemoci, aby obměkčil učitelku. Kuba to bere příliš vážně a rozhodne se natočit si video, aby měl na tátu památku. Ondra přemluví Jana k natáčení, ale ten objeví nahrávku, která vznikla nedopatřením a utvrdí se v přesvědčení, že všichni čekají jeho smrt. Rozhodne se, že alespoň na poslední chvíli bude svým dětem co nejlepším otcem.
Tomáš se rozhodl splnit slib, který dal Janovi a rozejít se s Evou. Eva nechápe, co se s ním děje. Tomáš si nechá poradit od Patrika, jak to má Evě zdůvodnit. Eva zpočátku nechápe, rozhodne se najít pro sebe a Tomáše byt, aby nebyli Janovi na očích, když mu jejich vztah vadí. Tomáš jí ale vyhýbavě odmítá, Eva se nakonec naštve a jejich vztah končí. Tomáš se rozhodne odstěhovat ke Standovi, aby si s Evou nebyli tak na očích.
37.díl
Mnoho povyku pro nic
Všichni jsou vzájemně přitahováni - Eda a Lucie, Eva a Tomáš, Soňa a Eda... a Standa aby to všechno uhlídal!
Tomáš stále bydlí u Standy, aby nemusel bydlet v jednom domě s Evou. Standa dál hlídá, aby mezi nimi k něčemu nedošlo a trvá na své lži o tom, že Eva je Tomášova vlastní sestra. Tomáš tedy Evě zkusí namluvit, že se zamiloval do jiné holky, ale Eva mu to nevěří. Tomáš si neví rady a Patrik vymyslí plán, jak Evu definitivně odradit. Mají ve Standově bytu uspořádat večírek a pozvat dívku, která bude před Evou předstírat, že je Tomášova přítelkyně. Ale žádná dívka k tomu není ochotná, tak se Patrik rozhodne Tomášovu přítelkyni zahrát sám. Na večírku opravdu Eva uvěří, že Tomáš má holku. Zato ráno nastane problém, když Standa přistihne "Tomášovu přítelkyni", jak vykonává malou potřebu vstoje. Nakonec si hned druhý den Patrik ve třídě poraní kotník a když mu sundají ponožku, vidí celá třída a s ní také Eva, že má zelené nehty, stejné jako "Tomášova přítelkyně" včera na večírku. Eva všechno pochopí a na Tomáše se naštve.
Eda chce Soně vybrat dárek k výročí svatby a Lucie mu s tím jde poradit. Při nákupech ale Lucie s Edou uvíznou ve výtahu. Eda začíná bojovat s tím, že ho Lucie přitahuje. Jan začíná být trochu podezíravý. Když pak Lucie volá Edu, aby jí přijel pomoci s autem, ale tak, aby to Jan nevěděl, Eda si to vysvětlí jako výzvu. Všechno, co Lucie dělá, připadá Edovi jako svádění. Když potom v Luciině ložnici hledají Edův náramek, přistihnou je Jan se Soňou v situaci, která se dá vysvětlovat všelijak. Soňa i Jan začnou Lucii s Edou podezírat, že je podvádějí. A v Edovi se zatím pohne svědomí a oznámí Lucii, že nechce, aby spolu zašli tak daleko. Lucie nechápe, o čem Eda mluví. Když se pak Eda ještě jde "ke všemu přiznat" Janovi, Lucie se naštve a nechá ho, aby všem pověděl, co se skutečně mezi nimi stalo. Všichni jsou rozladění, že Eda udělal takovou aféru z ničeho. Ale Jan se Soňou jsou nakonec rádi.
Po Standovi se v hospodě shánějí dvě mladé dívky. Standa se diví, ale uvěří tomu, že o něj mají zájem, protože o něm vyšel článek v odborném časopisu. Dívky se dostaví znovu a chtějí s ním mluvit v soukromí. Domluví si schůzku u něj doma. Tam se to zezačátku vyvíjí pro Standu slibně, ale pak se ukáže, že jedna z dívek, Klárka, ho vyhledala, protože Standa je její otec!
38.díl
Zpátky do školy
Jan se nesmí rozčilovat, Tomáš s Evou nesmí chodit, Kuba s Ondrou chtějí natočit film o Janovi dřív, než umře. Takhle zamotané to může být jen u Horáků.
FC Mládkov hraje o postup do vyšší skupiny. Jan, který se po infarktu nesmí rozčilovat, sedí v šatnách a Kuba běhá tam a zpět se zprávami o stavu utkání. Bude to výhra nebo další infarkt? Jan se rozhodne pro nový život, chce se stát skutečně dokonalým otcem. Jeho předsevzetí končí předložením Ondrovy žákovské knížky. Eva je zaskočena náhlou Tomášovou odtažitostí. Ten má zase na paměti otcův i Standův zákaz myslet na Evu jinak než jako na sestru. A tak se oba trápí a trápí a trápí...
Standa si začíná zvykat na to, že má dceru. Zdá se, že je mu Klára v něčem podobná - má s kamarádkou literární kavárnu.
Vzkaz Tomáše pro Evu použije Patrik jako svůj vzkaz pro Kristýnu. Další zamotaná situace je na světě. Eva je přesvědčena, že vzkaz byl pro ni, že ji Tomáš miluje. Tomáš se snaží odolávat, ale o Evě se mu už i zdá. Eva ho zve na výlet, Tomáš jí ale řekne, že ji jen využil, aby zapomněl na Markétu. Eva nevěří. Standa vidí, jaké trápení oběma způsobil, a prosí Kláru o radu. Na její doporučení řekne Tomášovi pravdu, že nejsou s Evou sourozenci. Tomáš chce dohonit Evu na vlakovém nádraží a jet s ní na nabízený výlet. Vlak odjíždí a Eva nevidí, jak se ho Tomáš snaží dohonit. Doma se Tomáš se Standou popere. Patrik jej ale přesvědčí, aby přece jen za Evou odjel. Tomáš však v zámeckém parku vidí Evu a Martina a myslí si, že se k sobě vrátili. Už ale neslyší, že Eva chce zůstat s Martinem jen kamarádka.
Ve škole Soňa zkouší dějepis a Tomáš i Patrik jsou na tom se známkami velmi bledě. Jejich otcové jim vyhrožují letní brigádou v hospodě. Kluci se chtějí dopátrat toho, jaké měli jejich otcové maturitní vysvědčení. Anežka jim prozradí, že ani Jan, ani Eda maturitu nemají, protože nezvládli právě dějepis. Vítězoslavně to doma řeknou a vyprovokují oba své otce, aby zkoušku z dějepisu šli udělat s nimi. Klára dá Edovi a Janovi své poznámky z dějepisu z pedagogické školy, aby se měli z čeho učit. Soňa jim dokonce nabídne, že jim řekne otázky, aby si neudělali před syny ostudu. Eda i Patrik se nezávisle na sobě snaží ukrást Soně dejěpisní testy. Soňa však přistihne jen Patrika, velmi mu vyhubuje a řekne mu, že je na Edu pyšná. Eda vše slyší a je dojat. Test nakonec Tomáš i Patrik udělají s odřenýma ušima, Eda i Jan propadnou.
39.díl
Nepodceňuj sílu pakoně
Ne všechno může mít šťastný konec, ale ne všechno je potřeba vidět hned černě.
Tomáš se bez Evy trápí. Aby přišel na jiné myšlenky, rozhodl se odjet na pár dní na venkov. Ve chvíli kdy odjíždí, vrací se ale Eva z víkendového pobytu a přiváží si s sebou Martina. Další nedorozumění visí ve vzduchu. Eda si pořídil afrodisiakum, extrakt z feromonů pakoně, kterou se hodlá navonět, aby zase přitahoval Soňu, jako dřív. Pokusí se, navoněný "pakoněm", Soňu svést dopoledne v kabinetu. A z toho vznikne velká milostná celoškolní zápletka. A jak to dopadne s Evou, Martinem a Tomášem? Kdo nakonec nahraje svou první desku?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama