Horákovi-28.-34.díl

21. května 2008 v 9:53 |  Seriály :-)
28.díl
Lvi a lvíčata
Věk si nevybírá! Tomáš už přepere Jana, Zdena přestává slyšet a Tereza se chce líbat.
Jan začíná vnímat poznámky Tomáše i Filipa o věku. A nejsou mu příjemné. Důkazem sportovního ducha ve zralém těle má být pro něj i Standu bowling. Tam se ale setkají s partou mladých a dojde na soupeření o tři tisíce. Jan začne trénovat v posilovně. Chce dokázat Tomášovi, že ho vždy přepere, ale páku vždy přetlačí Tomáš. Jan je ponížený a rozčílený. Lucie se pokouší Tomášovi vysvětlit Janovy pocity a prosí ho, aby s otcem nesoupeřil. Z bowlingové zábavy se stane generační zápas. Díky Tomášovi však vyhrají otcové.
Zdá se, že Zdena začíná zapomínat a ze všeho nejdřív to odnese spálený koláč. Ale téměř detektivním pátráním Soňa a Lucie zjistí, že to, co považují u Zdeny za zapomnětlivost, je výrazně zhoršený sluch. Zdena neslyší, co jí kdo říká, a tak budí dům hlasitým rádiem nebo odpovídá na něco úplně jiného, než se kdo ptá. Lucie ji lstí odvede k ušnímu lékaři, ale Zdena před vyšetřením uteče. Nosit naslouchátko jí připadá ponižující a domnívá se, že když bude sluch cvičit, zase se jí vrátí. Teprve to, že se není schopna dorozumět s Kubou a jeho upřímná lítost nad tím, že neexistují "brýle na uši" Zdenu pohnou k činu a přece jen si pořídí naslouchátko.
Jana a Tereza poprvé hrají hru "flaška", tentokrát o polibek ve skříni. Jako první se do intimní blízkosti dostávají Lukáš a Magda. V Tereze se probudí lvice a rozhodne se Lukáše Magdě přebrat. Navíc pro svoji léčku získá Ondru, který se bojí, že mu Lukáš přebere místo vůdce party a zároveň by rád chodil s Magdou. Lest vyjde a tak se stane, že si Ondra s Magdou užijí svoji první pusu z lásky. Jenže to by nebyl Ondra, aby se nenechal vyprovokovat k vytahování před kamarády, které Magda uslyší. Dá mu facku a nechá se utěšovat - Lukášem!
29.díl
Být či nebýt...herečkou
Jestli se stane Lucie herečkou, tak se nám to celé rozpadne! To snad ať má Tomáš radši piercing!
Jan jde s Lucií do divadla, bohužel právě ve chvíli velkého fotbalového zápasu. Jan předstírá nadšení, ale Lucie pozná, že by raději zůstal doma. Narozdíl od Soni, která by šla velice ráda. A tak Lucie moudře svolí, že Jan zůstane doma a půjdou jen ony dvě. V divadle se po představení seznámí s režisérem představení a s hercem hlavní role. Jan samozřejmě začne žárlit, zvlášť když Lucie dostane nabídku hrát v divadle. Najednou Lucie prozradí, že herectví byl vždy její sen. Jan ale řekne, že pokud půjde na konkurz do divadla, ať se nevrací domů. Lucie se naštve a spí u Soni. Jan se chytne za nos, přece jen to tentokrát se žárlivostí přehnal. Lucie také na zkoušce v divadle pochopí, že herectví pro ni není to pravé.
Ve škole se chystá slavnost, na které mají vystoupit i studenti. Soňa, Anežka a výchovný poradce vybírají čísla. Vyhraje Tomáš, protože jeho vystoupení považují učitelé za důstojné a neprovokativní, zatímco studentská část poroty by vybrala někoho jiného. Tomáš s Patrikem tajně vyslechnou, že Tomášovo vystoupení holky považují za "styl slaďouš". Patrik s Machem se pokusí Tomášovi pomoct a vyrobí z něj drsňáka. Dost ale tuhle image přeženou, barva na vlasech, piercing a tetování nejdou k Tomášovi ani k jeho písničkám. Všichni se mu smějí a Tomáš uteče před koncertem na WC, není schopen vystoupit. Nakonec mu pomůže Eva - trochu vyspraví jeho zevnějšek, aby mohl vystoupit, a řekne, aby zpíval písničku jí.
Tereza udělá na Ondru boudu za jeho posměšky ohledně textovek Lukášovi - vymyslí si dívku Elvíru, která je již roky pohřešovaná. Elvíra taky začne strašit u Horáků na dvorku v bílém hávu. Samozřejmě že je to Tereza a za tento kousek, na který nachytá nejen malého Kubu, ale i Ondru, si vyslouží Ondrovu poklonu.
30.díl
Akt pomsty
Akt způsobí žárlivost a Kristýna přinutí Tomáše k chlapskému kroku. A jestlipak bude mít Patrik bratříčka?
Za Lucií přijíždí Felix, bývalý přítel. Přináší jí její vlastní akt, což Jana opět přivede k žárlivosti.
Tomášovi se ozývá Markéta a chce se s ním sejít. Ale Kristýna přivede Evu ke lsti, aby si musel Tomáš vybrat mezi Markétou a právě Evou. Předstírá před ním, že ten samý den, kdy má rande s Markétou, jde Eva pózovat nahá pro Felixe. Standa vyslechne Evin telefonát s Felixem a přinutí Tomáše, aby ji sledoval a hlídal. Tomáš vtrhne do Felixova ateliéru, kde už Eva pózuje nahá, a doslova ji vynese ven. Eva mu ale v návalu zlosti naznačí, že to všechno udělala schválně. Tomáš jí řekne, že mu zkazila nejen rande s Markétou, ale celý život a že jí má plné zuby. Před odchodem z ateliéru Tomáš poničí nějaké obrazy. Felix jej udá na policii. Policisté přijízdějí Tomáše vyslechnout domů a tak se vše dozví celá rodina. Eva vyzradí Janovi, že vše udělala pro to, že Tomáše miluje. Jan se vyděsí a stejně jako kdysi Tomáše tak i Evu teď nutí, aby se "odmilovala", protože jsou sourozenci. Díky Lucii Felix stáhne své obvinění proti Tomášovi.
Soňa je rozněžnělá z Patrikových narozenin. Ale místo slavnostní večeře, kterou nachystala, se Eda dívá na fotbal a Patrik uteče na oslavu s kamarády. Soňa si začne zahrávat s myšlenkou druhého dítěte, myslí i na adopci. Eda je upřímně vyděšen. Když se pro myšlenku adopce nadchne i Lucie, vyděsí se i Standa, který je rozhovoru žen přítomen. Když má přijít sociální pracovnice na pohovor k Procházkovým, sehrají Patrik, Eda a Filip divadlo. Filip přivede opilého Patrika a když ho Soňa ukládá do postele, Eda sociální pracovnici naznačuje, že Patrik pije a kouří a Filip představuje Edu jako alkoholika. Patrik to ale nevydrží a Soně vše prozradí. Když Eda pozve znovu sociální pracovnici, aby vše napravil, Soňa předvede to samé divadlo, co on: říká, že ji Eda bije a že chodí denně do hospody. Pracovnice odejde a přijde - dívka z donáškové služby s jídlem! Patrik chce oslavit své narozeniny - tentokrát s oběma rodiči.
31.díl
Jak se stal Patrik kamarádkou
Ondřej v televizní soutěži, Patrik na fotce a Standa u zubaře - jeden horor za druhým!
Tereza, Jana a Kuželka se přihlásí za svou školu do televizní vědomostní soutěže. Ondřej se dozví, že hlavní cenou je zájezd a chce se také přihlásit. Už ale může být jen náhradníkem. Ve studiu dá Kuželkovi do pití projímadlo, aby se stal náhradníkem v oboru "sport". Napije se ale Jana, a tak je náhradníkem v oboru "dějiny" a to opravdu není jeho silná stránka. Družstvo prohraje.
Tomáš se díky Patrikově fintě stane "dobrovolníkem" při tvorbě prezentační stránky třídy na školním webu. Pomstí se mu a vyrobí fotomontáž, na které se Patrik objímá s jiným klukem. Fotku rozmnoží, takže se dostane do rukou i Patrikovy matky Soni. Holky ze třídy se rozhodnou, že Patrikovi pomohou se znovuzařazením mezi spolužáky. Udělají si z něj kamarádku, před kterou se přestanou úplně stydět, a tak Patrik poprvé skutečně vejde do ráje - vidí kalhotky, podprsenky, stává se rádcem v otázkách celulitidy i střihu košilek. Jediný, kdo mu ne věří, je Eva.
Standa má problémy se zuby, ale říká, že nemá peníze na nové. Jan a Eda mu tajně vlezou do bytu a v matraci najdou výpis z banky, kde má Standa milion a sedm set tisíc. Když na něj uhodí, na co že to má, přizná se Standa, že na stáří, aby nebyl nikomu na obtíž. Jana to dojme a přesvědčí jej, že sám nezůstane a klidně může utratit peníze na nové zubní implantáty.
32.díl
Standa málem Indem
Klobásky vystřídá zelenina, Patrik střídá jednu lásku za druhou a Filip se třeba konečně usadí.
Standu čísi ruka zachrání před tím, aby skončil svojí neopatrností pod koly auta. Ta ruka patří jednomu ze členů sekty Hare Krišna, které se v hospodě u Horáků tolik všichni vysmívali. Ale Standa to vidí jako boží znamení, začne v hospodě propagovat vegetariánskou stravu a chce odjet do Indie. To už je na Jana moc, a tak požádá Mrázka, aby ho nějak od té cesty odradil. To se povede a Standa opět servíruje klobásky.
Patrika ohromí kniha "Staň se Don Juanem 21. století" a rozhodne se svést všechny holky ve škole. Začne Kristýnou. Ta se tváří, že se mu to daří, protože se chce pomstít Romanovi, který se líbal s jinou dívkou. Do školy přichází Eliška a Patrik je snad "opravdu zamilován", alespoň si to myslí. Ale Eliščina zdánlivá náklonnost je jen snahou Patrikovi porozumět, protože je hluchoněmá stejně jako její přítel.
Naďa začíná chodit s Filipem. Prožijí spolu velmi romantický večer - vymalují Filipovi jeho nový byt.
33.díl
Když budeš plakat,tak umřu
Patrik touží po Evě, Eda po klobáskách a Mrázek možná začne toužit po Anežce. Nebo ona po něm?
Patrik se rozhodne dokázat, aby se do něj Eva zamilovala. Tomáš předstírá, že mu to nevadí. Patrik vyslechne Evin rozhovor s Kristýnou o chlapech a rozhodne se, že získá její přízeň tím, že ji překvapí. Nechá se poslat v bedně jako dárek, ale je z toho jenom trapas. V dalším pokusu mu už pomáhá Tomáš - pozve Evu na večeři, kde se má objevit Patrik. Eva si pozvání vyloží jinak a je okouzlená. Patrik ukrytý v bedně vyslechne rozhovor Evy s Kristýnou a dozví se, že Eva miluje Tomáše. Navíc dojde k záměně beden a Evě na romantickou večeři přinese messenger sekačku na trávu. Patrika z bedny zachrání až ve skladu na letišti. Eva je zklamaná a uražená. Tomáš ji najde doma, jak pláče a vyznává jí lásku...
Do Prahy přijíždí koncertovat legendární kapela. Lucie vzpomíná na dobu, kdy byla jejich fanynkou a Jan začíná žárlit. Eda získal dodávku na pojízdný prodej a chlapi rozhodnou, že pojedou prodávat klobásy na koncert rockové legendy. Standa naznačuje Janovi, že by měl uvažovat o tom, aby si pořídili s Lucií vlastní dítě. Lucie zatím marně shání lístky na koncert. První akce s pojízdným prodejem klobásek je úspěšná, ale Eda se s ostatními společníky pohádá o rozdělení zisku. Na koncertě chce s dodávkou prodávat s jiným společníkem. Nakonec se ale všechno urovná.
Parta grázlíků v čele s Ondrou přichystá další past na Anežku a ta utrhne na dámském záchodku vodovodní kohoutek. Anežce pomáhá školník Mrázek a oba se při tom sblíží. Mrázek chce pozvat Anežku na koncert. Ta se ale rozhodne, že vstupenky věnuje Lucii a s Mrázkem půjde místo toho na rande. Rande se vydaří a Anežka s Mrázkem spolu začnou chodit.
34.díl
Sex,kam se podíváš
Kuba nemá klobásky, Eva s Tomášem nemají soukromí a Lucie se Soňou hledají staré časy.
Ve škole se chystá benefiční akce. Kuba má prodávat klobásky, ale Standa se nestačí zastavit v udírně, a tak nakoupí obyčejný salám. Kuba nic neprodá a na Standu se naštve. Standa neví, jak si Kubu udobřit a když mu Anežka navrhne, aby vystupoval s dětmi ve školním představení, ze zoufalství přijímá roli vlka. V hospodě si ho za to později všichni dobírají. Standa se chce své role vzdát, ale nakonec se rozhodne, že děti a Anežku nenechá ve štychu a na představení přijde. Vynese mu to slávu... alespoň v místním měřítku.
Eva je zamilovaná a ostatní mají starost, jestli není nemocná. Tomáš je také šťastný. Před ostatními oba skrývají své city, jak to jen jde. Patrik na Tomášovi vyzvídá a závidí mu. Tomáš s Evou hledají příležitost, jak být spolu chvíli sami. Když se jim taková naskytne, vyruší je Zdena a málem jsou prozrazeni. Domluví se, že se sejdou brzy ráno v obýváku, ale tam Eva narazí na Jana. Zase z toho nic není. Patrik s Kristýnou se rozhodnou zamilovanému páru pomoci a najdou jim hotel. Tam ale narazí na Jana s Edou, kteří sem přicházejí. Tomáš s Evou před nimi uprchnou oknem. A najdou konečně pro sebe klidnou chvilku až zase doma.
Jan naléhá na Lucii, aby si pořídili dítě. Lucie se dozví, že o tom Jan před kamarády vypráví, jako by to byla hotová věc a naštve se. Jan spí s Edou v obýváku. Jan se rozhodne požádat o pomoc psychologa. Ten oběma radí změnit prostředí, pozvat manželky do hotelového pokoje. Lucie se Soňou vzpomínají na staré časy a na rande se svými manželi do hotelu skutečně dorazí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama