Gilmorova děvčata-1.série-14.-18.díl

20. května 2008 v 10:39 |  Seriály :-)
14.díl
Ta zatracená Donna Reedová
Lorelai, Rory a Dean sledují v televizi seriál o Donně Reedové, spořádané paní v domácnosti, která má vždy vše uklizené a celé dny vaří. Lorelai a Rory to přijde velmi směšné, ale Dean s nimi příliš nesouhlasí.
Další den sedí Lorelai a Rory v Lukově bistru a Lorelai Luka přemlouvá, aby si bistro trochu změnil - vymaloval a slíbí mu pomoc. Luke nakonec, za velkého obdivu ostatních obyvatel Stars Hollow, souhlasí.
Lorelai a Rory navštíví Babette a požádá Rory, aby jim pohlídala jejich nové koťátko, protože musí na noc do New Yorku. Rory rychle souhlasí a když se vrací ze školy, tak se snaží pozvat Deana, ale díky hádce kvůli názorům na postavení ženy k domácnosti, která vznikla již při sledování seriálu o Donně Reedové, se rozejdou ve zlém. Rory to mrzí a rozhodne se to urovnat. Zavolá Deanovi, aby se přece jen stavil a otevře mu v zástěře a starších širokých šatech podobných jako má Donna Reedová. Dean je velmi překvapený, zvlášť když zjistí, že mu i uvařila večeři. Mezitím Lorelai s Lukem vybírají barvy pro bistro a když se Lorelai vrátí domů, tak zjistí, že zmizelo kuře, které má Rory za domácí úkol opatrovat. Rychle volá Lukovi, a když Luke dorazí k ní, prohledají celý dům až kuře najdou. Luke, který odnáší ven lampu, kterou při chytání kuřete rozbili, potkává Deana, který vynáší koš. Lorelai trochu Rory vyčte, že si Deana pozvala, ale velmi ji pobaví Roryin kostým.
V hotelu se pak Lorelai baví se Sookie o hledání kuřete a Sookie jí řekne, že si Luke mohl myslet, že se s ním chce Lorelai vyspat. Emily si také myslí, že mezi nimi něco je a Lorelai jí tak trochu potvrdí, že k němu něco cítí.
Lorelai a Rory se procházejí po městě a uvidí senzační motorku. Z té k jejich překvapení sestoupí Christopher - Roryin otec. Rory je nadšená, Lorelai už méně a s pochybami svolí, že u nich může Christopher přespat.
15.díl
Christopher se vrací
U Lorelai a Rory stále bydlí Christopher. Rory ho nejdříve pozve na softball, kde ho seznámí s Deanem a potom se procházejí po městě, kde si Christophera všichni prohlížejí a drby o něm se neuvěřitelně rychle šíří po městě. Rory ho zavede do knihkupectví a Christopher jí chce koupit drahý slovník, který si Rory moc přeje. Jeho platební karta je ovšem odmítnuta.
Lorelai se v práci svěřuje Sookie, že je Christopherovou přítomností rozrušená - pořád je to ten Chris, kterého měla tak ráda. Když jí zavolá Emily, která jí oznámí, že pozvala Christopherovy rodiče na večeři, nenadšeně souhlasí, že přijdou také.
Richard a Emily jsou rádi, že Christophera vidí a všechno je fajn až do příchodu Christopherových rodičů. Rory neví jak je má oslovovat, ani jak se k nim chovat a po chvíli se Christopherův otec tvrdě pustí do Lorelai a vyčítá jí, že zkazila život jejich synovi, že kvůli ní nešel na Princeton a že sama toho taky moc nedokázala. Richarda jeho chování velmi naštve a vyhodí ho ven. Lorelai mu chce poděkovat, že se jí zastal, ale Richard ji vytkne, že si nemá myslet, že schvaluje, že jim tehdy udělala svým těhotenstvím ostudu a pak navíc utekla. Lorelai je z toho smutná a schová se na balkóně, kde ji vyhledá Chris. Chvíli vzpomínají na staré časy a pak se spolu vyspí. Luke mezitím smutně čeká v bistru, kde mu měla Lorelai pomáhat s malováním. Po návratu domů Christopher a Lorelai probírají co se stalo a Chris ji přemlouvá, aby si ho vzala a aby žili všichni spolu jako rodina. Lorelai odmítá s argumenty, že na to Christopher ještě není připravený. Také mu řekne, že si myslí, že se mu nedaří tak dobře, jak tvrdí a Chris jí to potvrdí.
Ráno si Lorelai uvědomí, že zapomněla na Luka a v pyžamu běží k němu do bistra. Luke je naštvaný. Doma se Chris ještě pokusí Lorelai přemluvit ale odjíždí s nepořízenou. Když Luke přichází další den do bistra, nachází tam Lorelai, která celé bistro vymalovala.
16.díl
Osudoví milenci a jiní cizinci (1. část)
Ve Stars Hollow se chystá festival oslavující založení města. Dean překvapí Rory tím, že jí oznámí, že mají v pátek tříměsíční výročí a že má pro ni připravený program. Rory běží domů a přemlouvá Lorelai, aby ji omluvila z páteční večeře. Lorelai volá Emily a ta kupodivu souhlasí.
Lorelai celý den všude vidí samé slavnostně naladěné, zamilované a líbající se páry a je z toho znechucená. Proto je ráda, když dorazí k Lukovi, který také nemá vůbec slavnostní náladu. V tu chvíli se v bistru objevuje Rachel - bývalá Lukova velká láska, která ho opustila. Lorelai je překvapená a Luke ještě víc. Doma to pak Lorelai povykládá Rory a svěří se jí, že je jí smutno po Maxovi. Na páteční večeři, kam Lorelai musela přijít i bez Rory, ji čeká další překvapení. Emily totiž pozvala na večeři i syna od své kamarádky s úmyslem dát ho a Lorelai dohromady. Lorelai se ale vůbec nelíbí a i Richardovi se zdá hrozný a když Lorelai utíká z domu oknem, tak ji Richard kryje.
Mezitím jsou Rory s Deanem na večeři v restauraci a Dean Rory slibuje ještě další překvapení. Po večeři Rory vede až ke starému autu - téměř vraku a oznámí jí, že to auto opravuje pro ni. Rory je nadšená. Sednou si spolu na přední sedadla a povídají si. V tom se Dean k Rory otočí a řekne jí, že ji miluje. Rory je v šoku a odpoví, že miluje to auto. Dean se naštve a vyčte Rory, že ho nemiluje. Rory se brání, že to jsou silná slova a že na ně ještě nemá, ale Dean se zvedne a odchází pryč.
Lorelai potká ve městě Luka a povídají si o Rachel, která je pořád ve městě a zrovna si fotí slavící lidi. Luke je zmatený, ale Lorelai ho přesvědčí, aby za ní šel a on odchází. Lorelai přichází domů a volá Maxovi. Zrovna poslouchá jeho záznamník, když přijde domů nešťastná Rory se slovy, že se s Deanem rozešli. Rychle položí telefon a jde utěšovat Rory.
17.díl
Rozchod, druhá část
Druhý den po rozchodu s Deanem vzbudí Rory Lorelai v šest hodin ráno a má připravený seznam, co všechno spolu musí ten den udělat. Lorelai si stěžuje, že v sobotu nikdy tak brzy nevstává, ale sejde dolů, kde si všimne, že nábytek v obýváku je přestěhovaný. Jde si o tom promluvit s Rory, která je neobyčejně veselá a aktivní, a řekne jí, že by bylo úplně normální, kdyby po rozpadu své první lásky byla smutná a plakala. S Rory to nehne a táhne Lorelai ven. Lorelai se velmi diví, kolik je venku tak brzy ráno lidí a ještě víc u Luka, kde je velký nával. Shání Luka, ale Rachel, která obsluhuje v bistru , řekne, že byli dlouho vzhůru, takže ještě spí. Nakonec Luke vejde do bistra a Lorelai mu řekne o rozchodu Rory a Deana. Luka to naštve a když vidí Deana procházet kolem bistra, vrhne se na něho a začnou se prát. Lorelai a Rory vyběhnou ven a zastaví je. Dean se s Rory nechce bavit a odchází.
Doma Rory zaslechne rozhovor Lorelai a Babette, které se baví o ní a o Deanovi, a má slzy na krajíčku. Začne se přehrabovat v učebnicích , kde najde pozvánku na párty Madeline, a rozhodne se tam jít. Vezme s sebou i Lane a jedou tam Lorelainým autem.
Lorelai navštíví Sookie, které zrovna Jackson vaří večeři, což Sookie nemůže přenést přes srdce a zpoza dveří, kam ji Jackson zavřel, když mu do všeho mluvila, se ho snaží sledovat. Lorelai si půjčí její auto a jede za Maxem. Řekne mu o rozchodu Rory a Deana a taky, že jí chybí. Začnou se líbat a skončí spolu v posteli.
Rory na párty seznámí Lane s kamarádkami a jsou svědky hádky mezi Tristanem a Summer. Pro Lane přijde hezký Korejec a protančí spolu celý večer. Rory se nudí a čte si v koutě, když zaslechne další hádku mezi Tristanem a Summer. Jde za Tristanem do místnosti, kde je s ním sama, povídají si a nakonec se políbí. Na Rory v tu chvíli všechno spadne, rozbrečí se a utíká domů.
Lorelai se vrací domů od Maxe a najde brečící Rory na gauči. Sedne si k ní a utěšuje ji.
18.díl
Třetí Lorelai
Na páteční večeři Richard oznámí, že jeho matka, která bydlí v Londýně, přijede na návštěvu. Rory se těší, že pozná prababičku, po které mají s Lorelai jméno, ale Emily je z toho v šoku a rychle začne shánět a vybalovat věci, které kdy od Richardovy matky dostali.
Rory, Paris, Madelaine, Louise, Tristan a ještě další dva kluci dostanou ve škole úkol sehrát scénku z historie Anglie. Dohodnou se, že ji budou nacvičovat v sobotu i neděli. Když jdou domů, Rory vezme Tristana stranou a omlouvá se mu za to, že se na párty rozbrečela a utekla. Řekne mu, že to nebylo kvůli němu a že se jí polibek líbil. Pak ještě rozebírají Summer a Rory Tristanovi poradí, že by si měl najít jiný typ dívky, třeba Paris. Tristan ji poslechne a druhý den Paris pozve na rande. Paris je z toho mimo a běží k Rory pro radu, co si má obléct. Rory ji půjčí Lorelainu sukni, halenku a rtěnku a dá jí pár rad. Další den přijde Paris do školy rozzářená a řekne Rory, že rande bylo skvělé. Pak jde za Tristanem, ale ten ji zpraží větou, že bude lepší, když budou kamarádi a řekne jí, že ji pozval na radu Rory. Paris se na Rory naštve a vynadá ji. Rory si to jde vyřídit s Tristanem, ale ten jí řekne, že nechce Paris, protože má rád někoho jiného. Rory se zeptá jestli pořád Summer, ale pak pochopí, že myslel ji.
Lorelai se kvůli Emily škodolibě těší na páteční večeři, na které bude Richardova matka. Ta je ráda, že vidí Rory - svou pravnučku, vytkne Lorelai, že ještě není vdaná a celý večer kritizuje Emily, která se velmi snaží a pořád kolem ní skáče. Když se dozví, že Rory musí platit školu prarodiče, oznámí, že chce dát Rory peníze na studium ze svěřeneckého fondu, který se jí rozhodla zřídit a domluví se s Lorelai a Emily na oběd, kde jim řekne víc. Rory u tohoto rozhovoru nebyla a Emily se snaží Lorelai rozmluvit, aby jí o tom řekla a aby ty peníze přijala s důvodem, že se díky tomu Lorelai s Rory odcizí. Lorelai o tom přemýšlí, ale rozhodne se na oběd jít. U stolu v restauraci sedí jen Emily a hned, jak si Lorelai sedne, se zase pohádají. Richardova matka to vidí, nadá jim, že ji štve, jak se k sobě chovají, a že jim žádné peníze nedá a vrací se domů.
Lorelai čeká na Rory na zastávce. Rory jí oznámí, že už asi nedostane zpátky svou sukni a Lorelai řekne Rory, že ona zase nedostane čtvrt miliónu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama