Prosinec 2007

Válka s Mloky

23. prosince 2007 v 19:31 Četby
Válka s mloky
Kniha vypráví nejdříve o kapitánu van Tochu, který se se svou lodí dostane na ostrov Tana Masa, kde chce najít perly. Požádá o pomoc místní domorodce. Ti nejdříve nesouhlasí. Myslí si totiž , že ve vodě žijí čerti , kteří jim chtějí ublížit. Nakonec do vody jdou, ale potkají je a víckrát se tam už nechtějí vrátit. Kapitán se rozhodne jít opilý do vody sám , aby se přesvědčil , jestli tam opravdu něco je. Poté se zde mluví o dvou novinářích ,kteří vyhledají kapitána van Tocha a chtějí se ho zeptat na ten ostrov. Kapitán by chtěl prodat svou loď a tak mu novináři poradí, ať navštíví pana G. H. Bondyho. Panu Bondymu dělá pan Povondra vrátného a ten nejdříve nechtěl van Tocha pustit dovnitř nakonec ho pustil. Jakmile se van Toch přivítal s panem Bondym začal mu vyprávět o místech ,které navštívil a hlavně o ostrově Tana Masa. Pan Bondy mu tedy slíbil loď, kde budou přepravovat ty čerty na různá místa. Po nějakém čase jsou však mloci objeveni novináři a píše se o nich ve všech novinách. Vědci zjistí , že jde o vyhynulý druh mloka a nazvou ho Andrias Scheuchzeri. Nakonec se na jedné poradě rozhodne, že mloci budou používáni k budování podmořských staveb a rozšiřování kontinentů.
Druhá část knihy vypráví o panu Povondrovi, který se v novinách dočte o úspěchu mloků. Je moc šťastný a myslí si , že je to hlavně jeho zásluha.Kdyby tenkrát pana van Tocha nepustil dovnitř nikdy by se nic z toho nestalo.Mloci se začali prodávat, vyzbrojovat,vzdělávat a začali i různé boje za mloky. Nakonec pan Povondra lituje toho, že kapitána van Tocha pustil do domu pana Bondyho.
Třetí část knihy vypráví o válkách mloků s lidmi. Mloci se stále více rozmnožovali a bylo jich už asi 5krát více než lidí. Většinu válek mloci vyhráli a měli stále větší nadvládu nad lidmi. Kladou si podmínky, používají zbraně a výbušniny. Pan Povondra si to vše bere na sebe. Vyčítá si, že je to jeho vina. Poté pan Povondra rybařil na Vltavě a v řece zahlédl Mloka.

Velká Británie

13. prosince 2007 v 17:07

Fotečky-zlatý retrívr

13. prosince 2007 v 16:37